Пилим бревна, пилим лес.
Пилим оптом, на развес,
Под заказ и экспорт тоже.
Обращайтесь к нам — ПОМОЖЕМ!

Троещина
(44) 221-3190
(67) 536-6474

Теремки
(44) 229-3099
(97) 985-5500

Пиломатеріали. Переваги та обмеження.

Пиломатеріали

Пиломатеріали Фото: Пиломатеріали береза

 

Пиломатеріали. Саме слово говорить про те, що пиломатеріал — це продукт пиляння. Про його цінність та важливість у житті сучасної людини піде мова на цьому сайті, оскільки він присвячений саме пиломатеріалу. Пиломатеріал, звичайно, має багато технічних характеристик, про які ми будемо говорити в інших статтях. У цьому огляді ми зупинимося на плюсах та мінусах пиломатеріала.

Уперше я був дійсно здивований пиломатеріалом, коли був ще підлітком і дізнався про те, що наш дореволюційний 4-х поверховий будинок, розташований у старій частині Києва, мав дерев’яні перекриття.Особливу увагу я звернув на це під час продажу квартири, оскільки усі покупці цікавились цим питанням. Усі чомусь ставились до пиломатеріалу як несучому матеріалу з певною недовірою. Бетон, ніби, — оце сила. (Хоча я досить щасливо не один рік жив у цьому домі.) Якось один будівельник, що робив капремонт у подібному будинку, разказав, що балки, які вони витягували з перекрить, були як новісінькі. Він сказав, що дерево довговічніше за бетон. Саме тоді я зрозумів, що пиломатеріал – це дійсно сила, і не варто його недооцінювати.

 

 

Переваги пиломатеріала

 

 • Несуча здатність

  Перший плюс пиломатеріала у тому, що при высокій несучій здатності він самий має відносно легку вагу, і саме це дає можливість зводити міцні і, разом з тим, легкі конструкції. Прикладом того є дерев’яні дома, що будуються на мінімальних фундаментах.

 • Швидкість та легкість монтажу

  Ще одна перевага пиломатеріала — це швидкість та легкість монтажу. У цьому пиломатеріалу немає конкурентів. Ніякого бруду, ніякої техніки, простота кріплення та максимальна швидкість. До цього ж, якщо ви зробили в котеджі дерев’яні перекриття, то можете не боячись продовжувати роботи, на відміну від бетону, після трудомісткої заливки якого необхідно чекати ще близько місяця.

 • Натуральне походження пиломатеріалу

  Слід згадати про ще одну перевагу пиломатеріала — його натуральне походження. Його природність близька й зрозуміла людині набагато більше ніж будь-яка винайдена хімія. Деревина,  що використовується для виготовлення пиломатеріала, жива і несе із собою тепло, не кажучи вже про екологічність. Саме тому деревина є одним з лідерів у обшитті стін та підлоги. Вона прикрашає домівки такими виробами як дошка підлоги, блок хауз, вагонка, обшивна дошка.

   

Обмеження пиломатеріала

 

Пиломатеріали

В останні десятиріччя дуже поширилися синтетичні матеріали, і склалося враження, що натуральні матеріали будуть неминуче витиснуто з ринку і перенесено у сегмент декоративного оброблення. Але ми побачили, що це не так. Довговічність, міцність та низька ціна пиломатеріалу примущують переглянути ставлення до нього.

 • Швидке зростання ціни при збільшенні перерізу

  Звичайно, пиломатеріал має і свої обмеження. Хоча це відносно недорогий матеріал, його вартість росте в залежності від його перерізу. Якщо січення досягає 200х200, вартість пиломатеріалу буде значною. Таке відбувається, коли просвіти між опорами складають більш ніж 5м, — тоді при відповідних обрахуваннях використовуються альтернативні матеріали.

 • Обмеження несучої здатності

  Пиломатеріал також має обмеження що стосується несучої здатності (ваги, яку він може витримати), тому у проектуванні виробництв із багатотонним устаткуванням він рідко використовується. У цих випадках його замінює більш дорогий метал.

Google